- wdrażać dzieci do wytrwałości
- doskonalić ich sprawność manualną
- wpływać na rozwój wyobraźni przestrzennej
- poprawić koordynacje wzrokowo-ruchową
- pobudzić do podejmowania kreatywnych działań
- poprawić koncentrację
Bardzo ważne jest dobranie do poziomu grupy zadania, aby nie skończyła się zabawa płaczem i frustracją. Ja sama bardzo często upraszczam i modyfikuje pozostawiając to czego jeszcze nie potrafią ich bogatej wyobraźni. (W kolejnych postach przedstawię kilka prac wraz ze zdjęciami i ,,przepisami").
Książki mogące być inspiracją, a także czasami dające już gotowe propozycję na zginanie papieru, które z reguły kończy się sukcesem:
Zdj. 1 Znajduje się na mojej liście zakupów |
Zdj. 2 Już posiadam i polecam ;) |
Zdj.3 Najnowszy nabytek - będę niedługo testować. |
Koszt jednej sztuki to ok. 10 zł. Mi udało się je kupić po 5 zł, więc szukajcie a znajdziecie ;) Te zeszyty liczą 32 strony (format A4) są Wydawnictwa Literat. Na początku znajdziemy legendę, która w moim odczuciu jest bardzo czytelna, a także autorzy zamieścili gwiazdki na oznaczenie stopnia trudności danego zadania, co widać na zdjęciu niżej. Znajdują się tam także naklejki- ozdoby na origami oraz takie pokazujące jak powinno wyglądać gotowe dzieło.
Zdj. 5 Instrukcja składania - Gołąb 1 |
Zdj. 6 Instrukcja składania - Gołąb 2 |
Jeszcze jedna ważna informacja, do takiego przedszkolnego origami nie musimy wcale kupować specjalnego papieru. Mi wystarczają zwykłe kolorowe karteczki ważne, żeby:
- nie były samoprzylepne,
- były kwadratami.
Karolinek
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz